+ Ответить в теме
Показано с 1 по 4 из 4

Тема: Synageles sp. - вовк у шкурі ягняти.

  1. #1
    Поют ли цыкады под фанеру
    Регистрация
    27.06.2012
    Адрес
    No data
    Сообщений
    275
    Сказал(а) спасибо
    276
    Поблагодарили 313 раз(а) в 127 сообщениях

    Synageles sp. - вовк у шкурі ягняти.

    Чтобы реклама такого типа не показывалась,
    зарегистрируйтесь или залогиньтесь на Террафоруме.
    -
    Зустрів цього звіра в 2-х метрах від рідного ННЦ "Інститут біології", розглядаючи квітуючий бузок помітив що серед мурах снує "не мураха", а замаскований хижак - павук-скакун роду Synageles. Я не знаю що це за вид, гіпотетично - Synageles scutiger, не території України мешкає щонайменше 4 види Сінагелесів і я не вмію їх визначати.

    Але про самого павука можу трішки написати. Сінагелеси - мірмекомімікруючі павуки, вони рухаються, як мурахи, розмахують першою парою лап, як мурахи, імутуючи рухи їх антен, проте на ділі - це хижаки, які не пропустять нагоди схопити мурашиного фуражира, що відійшов від головного маршруту і закусити ним десь подалі від родичів. Поведінка Сінагелеса і будова його тіла - приклад агресивної мімікрії, при якій хижак, здебільшого, повністю копіює як поведінково, так і ззовнішнім виглядом свою головну жертву.

    Добре що в мене з собою був телефон і я зробив кілька знімків цього дивовижного павука-скакуна.

    - ось хитрун-мімікрун Сінагелес обстежує квітку бузку на наявність чогось їстівного.
    - фото в амфас
    - потурбований мною хижак відразу ж поспішив прийняти вигляд мурахи, навіть почав активно рухати передніми лапами, імітуючи поведінку мурахи яка наштовхнулася на щось невідоме
    - а тут схожість павука і мурашки просто фантастична
    - так виглядає наш "артист-імітатор" коли з нього зірвати маску



    Коли будете десь біля кущів, особливо якщо вони знаходяться в затіненні і під ними є гнізда мурах можете також пошукати серед листя Сінагелесів=)
    Последний раз редактировалось Oecophyl_Smaragdin; 27.10.2013 в 22:21.

  2. 6 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    Aleshka (24.05.2013), Kyj (24.05.2013), M&F (24.05.2013), mantis (31.05.2013), Олекса (24.05.2013), Богдан Ночевный (24.05.2013)

  3. #2
    Super Moderator Аватар для Kyj
    Регистрация
    01.06.2012
    Адрес
    Стольный Город
    Сообщений
    924
    Сказал(а) спасибо
    590
    Поблагодарили 604 раз(а) в 298 сообщениях

    Мимикрия

    Я случайно в Одесской области как-то обнаружил вот такую мимикрию:





    Муравей Dolichoderus quadripunctatus и паук очень похожий на муравья и бегает по муравьиным дорогам.
    Мал муравей телом, да велик делом.

  4. 3 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    M&F (24.05.2013), Oecophyl_Smaragdin (24.05.2013), Богдан Ночевный (24.05.2013)

  5. #3
    Поют ли цыкады под фанеру
    Регистрация
    27.06.2012
    Адрес
    No data
    Сообщений
    275
    Сказал(а) спасибо
    276
    Поблагодарили 313 раз(а) в 127 сообщениях

    Ви теж знайшли Сінагелеса:-)

  6. 2 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    Kyj (25.05.2013), M&F (31.05.2013)

  7. #4
    no woman no cry Аватар для mantis
    Регистрация
    09.06.2012
    Адрес
    Киев, Вишнёвое
    Сообщений
    746
    Сказал(а) спасибо
    363
    Поблагодарили 175 раз(а) в 90 сообщениях

    и я, случайно наткнувшись на такого псевдомуравья, была поражена его внешним сходством с настоящим муравьем.
    с первого взгляда не отличить! особенно чудесны эти движения передними лапками
    единственное, что его выдает и что заставило меня обратить на него внимание - скачкообразные движения, характерные для всех скакунов (на то они и скакуны )
    как это водится у ботанов, забрала его домой для наблюдений)
    за три дня он не съел ни одного из предложенных муравьев, сплел под крышкой какое-то слабое подобие паутины и явно загрустил.. пришлось отпустить его восвояси.
    I came to Earth with a simple dream: To kill all humans. (c) Bender

    Знающие не говорят, говорящие не знают.

  8. 3 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    Aleshka (31.05.2013), Kyj (31.05.2013), M&F (31.05.2013)

+ Ответить в теме

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения