+ Ответить в теме
Страница 1 из 4
1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 31

Тема: Крабы. Сухопутные.

  1. #1
    Массовик, иногда затейник Аватар для skazena_sobaka_bingo
    Регистрация
    20.11.2012
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    2,201
    Сказал(а) спасибо
    358
    Поблагодарили 925 раз(а) в 399 сообщениях

    Крабы. Сухопутные.

    Чтобы реклама такого типа не показывалась,
    зарегистрируйтесь или залогиньтесь на Террафоруме.
    Народ, кто знает, подскажите, какие виды есть, что по чём и ГДЕ?
    Все мои тематические темы ТУТ! Перед тем, как задать вопрос - посмотри, может я не зря старался

  2. #2
    Давно я здесь Аватар для M&F
    Регистрация
    14.01.2013
    Адрес
    Россия, Санкт-Петербург
    Сообщений
    557
    Сказал(а) спасибо
    361
    Поблагодарили 314 раз(а) в 141 сообщениях

    По вопросам содержания можно узнать на инвентариуме http://www.invertarium.ru/f79-forum

  3. #3
    Любитель дикої природи Аватар для West
    Регистрация
    18.07.2014
    Адрес
    Дикий Захід
    Сообщений
    315
    Сказал(а) спасибо
    116
    Поблагодарили 197 раз(а) в 72 сообщениях

    Живет у меня Радужный краб (Cardisoma armatum). Если ещё комуто актуально могу проконсультировать

  4. #4
    Местный Аватар для M@RSEL
    Регистрация
    27.08.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    148
    Сказал(а) спасибо
    87
    Поблагодарили 31 раз(а) в 14 сообщениях

    Цитата Сообщение от West Посмотреть сообщение
    Живет у меня Радужный краб (Cardisoma armatum). Если ещё комуто актуально могу проконсультировать
    привет...давно покупал краба?... в каком городе??...как воду солить?... ну вообще много вопросов... ссылку на статью спасибо не нужно, так как 99% это одна и таже статья... мне интересует практическая информация от реального "крабовода"... спасибо)))

  5. #5
    Любитель дикої природи Аватар для West
    Регистрация
    18.07.2014
    Адрес
    Дикий Захід
    Сообщений
    315
    Сказал(а) спасибо
    116
    Поблагодарили 197 раз(а) в 72 сообщениях

    Привіт.Покупал в начале января 2013г в Киеве, через инет(могу дать ссылку).Краб ехал ко мне 18 часов в поезде, кажись в купейном вагоне)))Насчёт солёности воды чётких рекомендаций нет, эти крабы живут в условиях от очень слабосоленной до морской.Не раз читал об удачном содержании краба в полностью пресной воде. Лично я солю в соотношении 1 столовая ложка на 5литров воды. Соль обычная морская, без добавок(!), с аптеки.Встречал инфу что солят и обычной, кухонной но пробовать не собираюсь.
    Ссылки на статью с "живой воды" давать и не думал, не сильно поможет.Могу втыкнуть сюда, если интересно, свою , с другого форума, она на Українській мові, переводить у меня не хватит терпения.По крайней мере один человек после прочтения этой статьи "уверовал" и завёл себе радужного краба))).
    Последний раз редактировалось West; 28.08.2014 в 10:15.

  6. 4 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    Aleshka (28.08.2014), M@RSEL (28.08.2014), skazena_sobaka_bingo (29.08.2014), Богдан Ночевный (28.08.2014)

  7. #6
    Местный Аватар для M@RSEL
    Регистрация
    27.08.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    148
    Сказал(а) спасибо
    87
    Поблагодарили 31 раз(а) в 14 сообщениях

    ну переводить статью не нужно... я прекрасно владею своим родным Украинским языком я из Киева)))... могу сам перевести статью и выложить если кому нужно)))) а дай ссылку где покупал.. а куда ехал так долго )... ну и статью на Українській мові...

  8. #7
    Местный Аватар для M@RSEL
    Регистрация
    27.08.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    148
    Сказал(а) спасибо
    87
    Поблагодарили 31 раз(а) в 14 сообщениях

    Цитата Сообщение от West Посмотреть сообщение
    Привіт.Покупал в начале января 2013г в Киеве, через инет(могу дать ссылку)...Могу втыкнуть сюда, если интересно, свою , с другого форума, она на Українській мові, переводить у меня не хватит терпения.По крайней мере один человек после прочтения этой статьи "уверовал" и завёл себе радужного краба))).

    Очень жду ссылки... и еще один вопрос ...сколько раз была линька за период начиная покупки...

  9. Пользователь сказал cпасибо:

    Aleshka (28.08.2014)

  10. #8
    Массовик, иногда затейник Аватар для skazena_sobaka_bingo
    Регистрация
    20.11.2012
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    2,201
    Сказал(а) спасибо
    358
    Поблагодарили 925 раз(а) в 399 сообщениях

    West, И мне интересно! Давай скорее! Я подбираю живность для акватерра.
    Все мои тематические темы ТУТ! Перед тем, как задать вопрос - посмотри, может я не зря старался

  11. #9
    Местный Аватар для M@RSEL
    Регистрация
    27.08.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    148
    Сказал(а) спасибо
    87
    Поблагодарили 31 раз(а) в 14 сообщениях

    полтора года назад так и не стали обладателем краба??

  12. #10
    Любитель дикої природи Аватар для West
    Регистрация
    18.07.2014
    Адрес
    Дикий Захід
    Сообщений
    315
    Сказал(а) спасибо
    116
    Поблагодарили 197 раз(а) в 72 сообщениях

    Цитата Сообщение от M@RSEL Посмотреть сообщение
    Очень жду ссылки... и еще один вопрос ...сколько раз была линька за период начиная покупки...
    Дико извиняюсь!Вчера чисто случайно загулял, а сегодня "злой" шеф заставил работать как стахановца) не до форума было(((
    Итак ссылка : http://www.nanofish.com.ua/raki-i-kraby.html ,покупал там живность не раз, полностью доволен.
    Линял уже 4 раза.

    Эту статью писал в середине декабря прошлого года :

    Здраствуйте шановні колеги.Вирішив освіжити тему і Закарпатську філію форуму.
    Уже пройшов майже рік як я завів радужного краба.Істота виявилась досить цікавою і оригінальною,стала майже членом сім"ї.Навіть моя дружина ,дуже далека від усіх моїх хобі, полюбила краба ,переживає за нього і розмовляє з ним.
    Не буду перезказувати інформацію з інета,кому цікаво той сам легко усе знайде,розкажу тільки про свій досвід.
    Ітак перечитавши масу інформації і виходячи зі своїх можливостей для комфортного утримання краба(вологість та температура),під крабаріум виділив 100л аквас,половину засипав річковою галькою і акваріумним грунтом фракцією 5-10мм на висоту 19-20см,у другій половині розташована водна частина ,рівень води на приблизно на 1см нижче рівня суші.У воді поставив нагрівач (т +25-27 С) і внутрішній фільтр. На суходолі встановив грот(уже другий,з першого ми виросли))).Гроти спеціально вибирав без дна ,так як краб риє нори, щоб досягнути води(так вони робять у природі), також риє підкопи з задньої сторони,облаштовує "чорний вхід",а можливо на волі їхні нори також мають декілька виходів.Крабаріум необхідно ретельно закривати,щоб не було щілин і "слабких мість".Краби схильні до втечі і не варто недооцінювати їхню силу, легко пересувають камінці у раз п"ять важчі їх самих.При втечі багато гинуть.Я недооцінив і краб утік,на щастя,на ранок легко знайшовся під жінкиним чобітком.Відбувся легким шоком і грибковою інфекцією панциря.Як лікувати ніхто не підсказав ні на київському ,ні на московському форумі,через це лікував сам відваром дубової кори.Через неділі півтори усе пройшло.
    Більшість спеціалістів рекомендують тримати краба на кокосовому, добре зволоженному грунті, а воду просто наливати в невелику ванночку, згоден плюсів тут багато.Можливо і я колись до цього прийду.Але поки, як на мене, це якісь штучні умови,невеликої кількості води достатньо, але купалка(в крабаріумі) виглядає як ванна , так скоро прийдеться ставити душову кабінку та унітаз.......щось не то.імхо.У мене (вода і суша нерозділенна) краб має можливість рити нори і по них переходити с суші у воду,майже як у природі,ще для збільшення площі суші встановив навісний місток.Так ,підтримувати такий крабаріум у чистоті та порядку набагато тяжче ніж з розділенною водою-сушею, але природність умов існування того варта. імхо.
    На рахунок солоності води у спеців немає єдиної думки ,у природі краби живуть від майже прісної до дуже солоної.Пробував по різному.Зараз підсолюю звичайною, морською сіллю з аптеки ,з розрахунку 1столова ложка на 5літрів води .Вважаю що крабу так спокійніше і краще ІМХО.
    За час перебування у мене краб тричі линяв.Перед линьками до двух-трьох неділь нічого не їв,а після них вів себе дуже нервово і залякано,весь час ховався і утікав при мінімальному русі біля крабаріуму.Хотілось зробити нормальне фото,процесу , але так і не вдалося,та і не бажав сильно тривожити улюбленця.Панцир не можна забирати ні в якому разі.Це для краба незамінний запас корисних та поживних речовин.За 2-3дні старий панцирь повністю з"їдався,але я зберіг велику клешню з кожної линьки,на память,щоб було видно приріст.(фото1)


    До їжі абсолютно не вибагливий.В основному годую шматочком банану,яблука,груші,ківі,ма ндарина,вареної моркви.Раз у 7-10 днів даю білкову їжу - телятина,морська риба,морська креветка.Багато білка не можна ,так як це разом з високою температурою веде до передчасної линьки ,а це основна причина загибелі крабів.Раз у 10-14днів даю сухий корм попередньо трохи його розмочивши.Поки користувався тільки такими :фото 2.



    Також у крабаріумі майже завжди присутні листки кетапангу або дуба.Для краба це корисна закуска! Кальцієм організм краба "збагачував" обвалюючи шматок м"яса чи креветку в порошку яєчної скорлупи.Скорлупу перед тим довго товк в стіпці, перетер майже в пил.Краб їв таку їжу довше і з меньшою охотою ніж без порошка,але діватись йому було нікуди.

    Майже увесь день краб сидить в укриті.Активність починається під вечір і триває до ранку.За цей час все переноситься і переставляється по якомусь крабовому фен-шую!Цікаво спостерігати як він загиблює нору носячи оберемками гравій на верх.Перед переселенням краб вирив собі ще одну нору - у воді(підкопав суходол).Так що мав і "будинок" і "дачу"
    З недоліків на мою думку тільки те що неможливо прикрасити крабаріум рослинами.Їх він швидко перетворює на "салат",навіть з штучних рослин з твердої пластмаси зробив тирсу.По цій причині дроти з фільтру і нагрівача обтягнуті розрізаною вздовж пвх трубкою.Також ці краби тяжко уживаються по декілька штук,той хто меньший,або перший полиняв - це їжа... Розмноження у неволі вдалося тільки німцям,але для цього треба мати цілу лабораторію.
    Щоб розважити краба придумав "телевізор".-Двох барбусів-забіяк,які дістали майже усіх акваріумних риб і рослин, садив у невелику банку, і ставив йому на сухопутну частину крабаріуму.Те що було далі треба було бачити!Краб і обіймав банку ,і барабанив по неї клешнями, і бігав навколо танцюючи якісь дикі танці,і залазив наверх....короче всім було дуже весело!...крім барбусів
    Також пробував запустити до нього риб(тих самих барбусів-телезірок).Спочатку краб за ними ганявся,але не довго,потім абсоютно втратив інтерес і вони декілька місяців мирно жили разом.Інколи він пробував відбирати у них сухий корм і залазив у їхню пінопластову кормушку та плавав на неї як на рятувальному крузі.
    Трохи фото :













    Надіюсь комусь даний допис буде корисним.А хто зацікавився не сумнівайтесь.Радужний краб інтересна ,невибаглива і легка в утриманні істота,яка може принести вам радість і багато позитивних емоцій!
    Последний раз редактировалось West; 29.08.2014 в 23:50.

  13. 2 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    M@RSEL (30.08.2014), skazena_sobaka_bingo (30.08.2014)

+ Ответить в теме
Страница 1 из 4
1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения